پورتفولیو رباتیک - پروژه‌ها
ربات ماهی

ربات ماهی

از زمان های دور جانوران بالاخص ماهی‌ها یکی از مهمترین منابع الهام طراحی برای بشر بوده اند، سیستم های موجود در طبیعت با حداقل خطا دارای ویژگی هایی مثل تطابق با محیط، قابلیت رشد در عین کاربری، قابلیت یادگیری و توسعه، خود بازسازی شوندگی، تکثیر و… می باشند. با توجه به نیاز تخصصی صنایع مختلف و نیز بازار مناسبی که در دیگر حوزه‌ها می‌توان برای سامانه‌های زیرسطحی بدون سرنشین به ویژه آنان که بر پایه موجودات آبزی طراحی شده‌اند ایجاد نمود، هدف طرح طراحی و ساخت این دسته از آبزیان رباتیکی به عنوان نماد فناوری‌های رباتیک دریایی کشور می‌باشد. این محصول ربات ماهی بوده که با الهام از طبیعت طراحی و ساخته شده است. این ربات به علت شباهت بسیاری که به ماهی‌های واقعی داشته، امکان عملیات در انواع محیط‌ها با استتار مناسب و بدون جلب توجه را دارا می‌باشد. قابلیت حمل بار بالا در کنار استتار بالای این ربات، انجام عملیات‌ها با اهداف مختلف و با برنامه‌های مشخص را میسر می‌کند.
هوشمندسازی ریزپرنده (MAV)

هوشمندسازی ریزپرنده (MAV)

سنجاقک هوشمند
نسل سوم ربات انسان‌نما ملی ایران، سورنا

نسل سوم ربات انسان‌نما ملی ایران، سورنا

برای آشنایی بیشتر با سورنا سه اینجا را کلیک کنید.
کوآدروتور

کوآدروتور

مولتی روتورها دسته‌ای از انواع پهپاد هستند که به طور عمودی برخاست و فرود می‌کنند و به همین دلیل به آن‌ها عمودپرواز (VTOL: Vertical Take Off and Landing) نیز گفته می‌شود. از انواع مولی روتور می‌توان به کوادروتور(چهار موتوره)، هگزاروتور(شش موتوره) و اوکتا روتور (هشت موتوره) اشاره نمود. این ربات‌های هوایی به دلیل داشتن قدرت مانور فوق‌العاده و پروازهایی با تعادل بالا از کاربردهای بسیار گسترده برخوردارند.
در سال‌های اخیر توجه شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی بیش از پیش به این نوع از پهپادها جلب شده است و لذا روزانه پیشرفت چشم گیری در امکانات و پرواز این نوع از پرنده‌ها مشاهده می‌شود.
مولتی روتورها در زمینه‌های تحقیقاتی، نظامی، تصویر برداری و تفریحی از کاربرد بالا و روزافزونی برخوردارند.
امروزه یکی از تفریحات پر طرفدار مولتی روتورهای تفریحی و حرفه‌ای تصویر برداری می‌باشد که از جذابیت بسیار بالایی برخوردار بوده و بازار بزرگی از محصولات رادیو کنترلی را در جهان به خود اختصاص داده است.
پرنده بال زن

پرنده بال زن

یکی از زمینه‌هایی که با سرعت زیادی در حال توسعه و آمیختگی با صنعت رباتیک می‌باشد، مبحث الهام‌پذیری از طبیعت به عنوان گنجینه و ذخیره‌ای ارزشمند از مهندسی خالق قادر می‌باشد. حوزه تعریف تعهدات ربات‌های بالزن، محدوده تعریف طرح و ساخت ریزپرنده‌ها و مهندسی پایدار پیاده‌سازی آن با تمرکز بر عملیاتی کردن پرواز کنترل‌شده این کلاس از ربات‌های پرنده می‌باشد. با این تعریف هدف ما یکپارچگی در عین توجه به یک محصول عملیاتی برخاسته از نیاز کشور در حوزه‌ای که مزیت رقابتی و فناوری و بازدارندگی بالا ایجاد می‌نماید، می‌باشد. این محصول در واقع ربات‌های پرنده الهام گرفته از طبیعت بالزن با قابلیت‌های فنی مشخص می‌باشد. این ربات‌ها قابلیت حمل بار را داشته و با توجه به تنوع ابعادی موجود، برای انجام ماموریت‌های مختلف قابل برنامه‌ریزی می‌باشند. تطابق قابل توجه این پرنده‌ها با توجه به شباهت شکل ظاهری آن با پرنده‌های واقعی، موجب استتار مناسب و عدم جلب توجه می‌شود.